Захищені ноутбуки | Ціни на autom.com.ua

Захищені ноутбуки: навіщо вони потрібні та якими бувають.

Почнемо здалеку. Дослідження статистичного агентства IDC показують, що основними причинами поломки простих офісних ноутбуків є механічні пошкодження, розлита рідина та екран. На ці проблеми припадає 60%, 30% та 8% від загальної кількості поломок відповідно. І це стосується звичайних ноутбуків, які рідко залишають межі офісу.

А що говорити про ноутбуки, які використовуються у військових умовах, у геології, нафтовидобутку чи виробництві? Тут потрібні набагато витриваліші машини. Відповіддю ринку на цей запит і стали напівзахищені (зміцнені) та захищені ноутбуки.

У чому різниця між напівзахищеними та захищеними ноутбуками?

Напівзахищені пристрої припускають, що компанія-виробник сконцентрувалася на одному аспекті захисту та пішла на компроміси в інших. Такі ноутбуки, зазвичай, не відповідають загальноприйнятим стандартам захисту, а виробник сам визначає умови випробувань. Вони коштують дешевше, але й підійдуть хіба що для навчальних цілей. Щоб комп'ютер не зламався від пролитой газовоної води та не постраждав, затиснутий між підручниками у рюкзаку.

Захищені ж пристрої відповідають міжнародним сертифікатам та пропонують всебічну протидію зовнішнім факторам. Наприклад, модель популярного виробника захищених пристроїв Getac W130 відповідає стандарту MIL-STD-810 °F. Тобто він може витримати падіння з висоти 122 см на тверду поверхню (бетон, плитка і так далі).

Тести мають на увазі, що таких падінь ноутбук може пережити багато: тільки в ході випробувань його кидають близько 30 разів під різними кутами - такий ступінь захисту не снився жодному офісному ноутбуку.

Особливості захищених ноутбуків

Корпус захищених пристроїв зовні відрізняється корпусом звичайного ноута. Він набагато товщий за звичайний. Причина цього - всілякі гумові борти, ребра жорсткості з алюмінію або іншого сплаву, подушки для гелієвого жорсткого диска, щоб він не пошкоджувався при падінні, і так далі. Більшість пристроїв (наприклад, популярні в класі Enduro N7 або Panasonic Toughbook CF-30) мають прогумовані заглушки портів, щоб ні вода, ні пил в них не потрапили.

Ряд просунутих захищених ноутбуків мають і так звану можливість гарячої заміни. Це означає, що пристрій має два акумулятори – вбудований та додатковий. Їх можна швидко міняти місцями, щоб мінімізувати простий упродовж робочого дня.

Але захищений ноутбук - це не просто пристрій, який витримає падіння. Це ще й надійний захист даних, і виробники над цим теж працюють. Про Windows Hello і сканер відбитка пальця говорити не будемо - 2021 року цим нікого не здивуєш, таке є майже у всіх. З найцікавіших апаратних рішень можна назвати систему TPM (Trusted Platform Module). Це спеціальний модуль, який перевіряє цілісність системи під час запуску та наявність слідів злому комп'ютера. Може бути незамінним, якщо на захищеному пристрої зберігаються конфіденційні та інші чутливі дані.

Звичайно, захищений ноутбук потрібний далеко не кожному. Навіть якщо ви боїтеся упустити пристрій або пролити на нього рідину, користуватися такою моделлю у повсякденних умовах складно. Аж надто вона громіздка і важка. Такі ноутбуки купують зазвичай на брудне виробництво, для роботи в польових умовах і таке інше.

Для базового захисту має сенс придивитися до укріплених або напівзахищених пристроїв. Вони менше важать і загалом схожі на звичайний ноутбук. А якщо ви працюєте в кар'єрі або на буровій — без максимального захисту не обійтися. Благо, сьогодні пристрої такого класу випускають багато іменитих виробників, і підібрані.